Setkání příznivců veselského Ráje

Občanské sdružení Ráj ve Veselé uspořádalo v sobotu 10. března v místním kulturním domě valnou hromadu.

Občanské sdružení Ráj ve Veselé uspořádalo v sobotu 10. března v místním kulturním domě valnou hromadu.

Jak informoval Spektrum Rožnovska předseda Ráje Eduard Pavlica, ze 143 členů se jednání zúčastnilo 71 občanů z Veselé. Početná základna se skládá ze 40 dětí do 18 let, 46 seniorů a 57 dospělých. Příznivci sdružení, kteří jsou z dalekého okolí, a dokonce i z ciziny, budou o výsledku jednání informováni prostřednictvím webových stránek www.rajvesela.cz.

Předseda E. Pavlica ve svém vystoupení zdůraznil, že poslání občanského sdružení Ráj je naplňováno. Mimo jiné uvedl: “Ekonomicky jsme soběstační, pracujeme s mládeží a staráme se i o seniory. Rovněž jsme splnili všechny úkoly, které jsme si pro loňský rok stanovili. Například jsme se zapojili do oslav 190. výročí veselského kostela, odhalili pamětní desku u Lípy svobody, uskutečnili druhé setkání občanů a rodáků z Veselé a 30. prosince jsme tradičně oslavili Silvestra.

Radost nám dělá také dětský soubor Rájek, který tancuje a zpívá téměř na každé veselské akci. Například při setkání důchodců děti z Rájku předvedly moc pěkné vystoupení, k němuž jim veselší muzikanti zahráli na harmoniky, flétničky a ozembúch.”

A na co se mohou občané těšit v letošním roce? Třeba na školní soutěž třetího ročníku Talent Veselá 2012. Bude 19. května a přihlášky je možné vyzvednout v základní i mateřské škole a také v Dětském domově v Zašové. V červnu se pak uskuteční oslavy založení Občanského sdružení Ráj a součástí tohoto svátku bude i slavnostní průvod.

Ráj myslí i na seniory. Jejich první setkání v letošním roce uspořádal hned po skončení sobotní valné hromady. “Těší nás vděčnost seniorů,” dodal E. Pavlica

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *